0

Chusta Buff – jak nosić i gdzie się przydaje?

Kategoria: Poradniki / Data publikacji: 01.03.20

Chusta Buff – jak nosić i gdzie się przydaje?


Wielofunkcyjna, elastyczna i bezszwowa chusta Buff to rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla ludzi aktywnych, którzy uprawiają różne sporty czy formy aktywności fizycznej. Sprawdźmy, jakie zalety mają wielofunkcyjne chusty buff, jak je nosić i kiedy przydają się najbardziej.

Co to jest chusta Buff?


Zdarza się, że chustami buff potocznie określa się wszystkie sportowe chusty do biegania czy jazdy na nartach. W rzeczywistości Buff to hiszpański producent technologicznie zaawansowanych chust sportowych. Tak więc prawdziwe chusty Buff to wyłącznie produkty tej konkretnej marki. Ich wysoka jakość i popularność sprawiły, że mianem tym zaczęto określać całą kategorię podobnych produktów.
Chusta Buff ma kształt komina. Wykonana jest bezszwowo z elastycznego, rozciągającego się materiału. Jedną z jej najważniejszych cech jest to, że chustę Buff można nosić na wiele różnych sposobów.

Czym  charakteryzuje się prawdziwa, oryginalna chusta Buff? Produkty tej marki wyróżniają przede wszystkim materiały, z których są wykonane. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, są to mikrofibra, Coolmax® lub Thermolite®. Niektóre chusty Buff to tak zwane chusty całoroczne, które możemy nosić zarówno zimą, jak i latem. Inne modele sprawdzą się lepiej w czasie określonej pory roku.

Dodatkowym autem może być to, że chusty Buff dostępne są w kilkudziesięciu modnych wzorach. Dzięki temu z łatwością dopasujemy chustę do naszego stroju narciarskiego czy odzieży do biegania.

Chusta wielofunkcyjna Buff – jak ją nosić?


Dużym atutem chusty Buff jest jej wielofunkcyjność, czyli to, że możemy używać jej na różne sposoby. Na stronie producenta możemy znaleźć przykłady kilkunastu zastosowań chusty Buff, które dobrze obrazuje poniższa grafika. 
Bezszwowy, elastyczny materiał powoduje, że noszenie chusty w każdej formie jest niezwykle wygodne. Kilka najpopularniejszych zastosowań chusty Buff to:
  • czapka,
  • szalik,
  • maska chroniąca usta i nos,
  • opaska na czoło,
  • frotka do włosów,
  • opaska na rękę.

Do czego przydaje się chusta Buff?


Uniwersalność chusty Buff sprawia, że możemy wykorzystać ją do różnych dyscyplin sportowych czy form aktywności fizycznej. Z wielofunkcyjnych chust Buff korzystają często biegacze czy narciarze. W czasie zimowych treningów na świeżym powietrzu chusta ochroni głowę przed zimnem i zapewni odprowadzenie wilgoci. Z kolei latem chusta Buff chroni przed słońcem i promieniowaniem ultrafioletowym. Bieganie i narciarstwo zjazdowe to jednak nie jedyne dyscypliny sportowe, w których możemy wykorzystać chusty Buff. Znajdą one zastosowanie również we wspinaczce górskiej, jeździe na rowerze czy motocyklu, narciarstwie biegowym czy nawet wędkarstwie. Jako ciekawostkę możemy dodać, że firma Buff posiada w swojej ofercie również chusty na psów. Dzięki nim ochronimy swojego pupila przed dotkliwym chłodem w czasie zimowych spacerów. 

Jaka chusta Buff na narty?


Skupmy się jednak na tym, jaką chustę Buff wybrać na narty. W czasie szusowania na stoku najważniejsza jest ochrona przed zimnem. Często jednak przyda nam się również ochrona przed promieniowaniem UV oraz odpowiednie odprowadzenie wilgoci. W czasie jazdy na nartach chustę Buff możemy wykorzystać jako maskę na twarz, chroniącą przed zimnem lub czapkę pod kask narciarski. Taka czapka zapewni ochronę termiczną, ale pomoże również odprowadzić nadmiar wilgoci. Do jazdy na nartach sprawdzi się zarówno chusta Original Buff, jak i całoroczne chusty Buff Dry-Cool. Chusty Original Buff wykonane są z mikrofibry, która nie tylko świetnie chroni przed zimnem, ale również pozwala na szybkie odprowadzenie nadmiaru wilgoci. Z kolei do produkcji chust Buff Dry-Cool wykorzystano opatentowany materiał Coolmax. Posiada on dobre właściwości wentylacyjne, pomaga utrzymać suchą skórę i chroni przed kiepskimi warunkami pogodowymi. Cechą, która wyróżnia materiał Coolmax jest wysoka odporność na promieniowanie UV. Chusta ta świetnie sprawdzi się w trakcie jazdy na nartach w słoneczne dni.

Jeśli interesują Was poradniki dotyczące wyboru sprzętu narciarskiego, zapraszamy do przeczytania także: 
Udostępnij znajomym

Ostatnie wpisy z bloga

Poradniki

Kask narciarski z szybą czy bez? Jaki wybrać.

Buty narciarskie

Buty HEAD Nexo z technologią Liquid Fit - rewolucja!

Narty

Narty Head V-Shape LYT - nowości 2019