0

Buty HEAD Nexo z technologią Liquid Fit - rewolucja!

Kategoria: Buty narciarskie / Data publikacji: 11.15.18

Firma HEAD przykłada wielką wagę do komfortu noszenia ich obuwia narciarskiego, jednak zastosowanie najwyższej jakości materiałów do produkcji butów oraz opracowanie idealnej bryły nie są wystarczające. Firma opracowała szereg technologii pozwalających na personalizacje butów zarówno pod kątem anatomii stopy jak i preferencji użytkowników. Już teraz buty pozwalają na dopasowanie do stopy dzięki termoformowalnemu wewnętrznemu linerowi czy na dostosowanie siły dopięcia buta za pomocą klamer z mikroregulacją. Jednak na sezon 2018/2019 firma HEAD przygotowała coś zupełnie nowego.
 

Co to jest Liquid Fit?


Liquid Fit jest jedna z opcji niezależnego dopasowania buta wewnętrznego do kształtu stopy. Specjalne zbiorniki na płyn o wysokiej gęstości zlokalizowane są w okolicach kostki i pięty. Wprowadzony przez specjalne otwory płyn wypełnia wolną przestrzeń, która wcześniej odczuwalna była jako luźne miejsce powodujące dyskomfort. Materiałem użytym do tej operacji jest parafina, która jest nieściśliwa, a temperatura otoczenia nie wpływa na gęstość płynu. Dzięki temu dopasowanie buta do stopy jest takie samo zarówno w temperaturze 0°C jak i przy -15°C. Efektem jest stabilizacja i unieruchomienie stopy w bucie, które w połączeniu z technologią Perfect Fit 3D, zapewnia najwyższy komfort, całkowite przenoszenie energii na but oraz ograniczenie urazów związanych z jazdą na nartach.
 


Jak aplikować Liquid Fit?


head liquid fit aplikacja dobrazima.pl rowerystylowe.pl narty snowboard gogle kaski


01. Pierwszym etapem jest wprowadzenie specjalnych rurek transportujących płyn do wnętrza zbiorników w bucie. W każdym bucie znajdują się dwa otwory na rurki.

02. Należy założyć but na stopę a następnie zapiąć wszystkie klamry na pierwszy ząbek. Ciasne dopasowanie do stopy na etapie formowania parafiną może skutkować złym dopasowanie do stopy w przypadku korzystania z lżej dopiętych klamer.

head liquid fit aplikacja dobrazima.pl rowerystylowe.pl narty snowboard gogle kaski

03. Do iniekcji materiału Liquid Fit należy używać przeznaczonego do tego pistoletu wtryskowego pochodzącego wyłącznie z oficjalnej dystrybucji. Po rozpoczęciu wtryskiwania materiału należy cały czas pochylać w przód i w tył powodując tym samym równomierne rozprowadzenie materiału w zbiornikach. 

04. Ostatnim krokiem jest pozwolenie na ułożenie się płynu w bucie. Należy odczekać minutę w pozycji narciarskiej by but był gotowy do używania. Po odczekaniu but jest gotowy do użytku bezpośrednio na stoku.


Jakie modele posiadają Liquid Fit?


buty head liquid fit nexo lyt vector rs dobrazima.pl rowerystylowe.pl kaski gogle narty snowboard buty head liquid fit nexo lyt vector rs dobrazima.pl rowerystylowe.pl kaski gogle narty snowboard buty head liquid fit nexo lyt vector rs dobrazima.pl rowerystylowe.pl kaski gogle narty snowboard


Gama modeli wyposażonych w Liquid Fit jest obszerna i nie obejmuje jedynie jednego modelu. Topowym modelem wyposażonym w Liquid Fit jest seria Nexo Lyt – HEAD Nexo Lyt 130 Anthracite / Yellow, HEAD Nexo Lyt 120 Anthracite / Green, HEAD Nexo Lyt W 110 Anthracite / Black, HEAD NEXO LYT 110 Anthracite / Red, HEAD NEXO LYT W 100 Anthracite / Violet. Seria Vector RS na rok 2018 oraz 2019 również otrzymała tą technologię i można ją znaleźć w butach Head Vector RS 130S Yellow / Black, Head Vector RS 110S W Black / Anthracite, Head Vector RS 120S White / Black, Head Vector RS 110S Red / Black


Liquid Fit – czy warto?


Jest to innowacyjna metoda, która pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie butów do stóp. W przypadku, gdy zwykłe termoformowanie buta nie jest wystarczające aby osiągnąć pożądany komfort warto rozważyć zakup modelu butów wyposażonych w technologię Liquid Fit. Stabilność nogi w bucie, szczególnie w sztywnym, jest dość kluczowa dla pełnego wykorzystania ich potencjału oraz komfortowego korzystania z produktu.
Udostępnij znajomym

Ostatnie wpisy z bloga

Poradniki

Kask narciarski z szybą czy bez? Jaki wybrać.

Buty narciarskie

Buty HEAD Nexo z technologią Liquid Fit - rewolucja!

Narty

Narty Head V-Shape LYT - nowości 2019