0

Kask narciarski z szybą czy bez? Jaki wybrać.

Kategoria: Poradniki / Data publikacji: 11.15.18

Kask bez wątpienia jest najważniejszym ochronnym elementem stroju narciarskiego lub snowboardowego – skutecznie chronią nasze głowy przed kontuzjami, urazami oraz odpowiadają za komfort cieplny. Producenci wychodzą naprzeciw wymaganiom użytkowników szpikując kaski udoskonalonymi technologiami czyniąc je tym samym jeszcze bezpieczniejszymi i cieplejszymi. Poza kwestiami zdrowotnymi i bezpieczeństwem istnieje jeszcze jeden parametr – stylistyka. Kolorystyka kasków jest tak samo różnorodna jak innych elementów odzieży – od podstawowych kolorów, poprzez pastelowe, aż do jaskrawych kompozycji. Jednak zestawienie razem odzieży, nart, kasku i gogli może być dość ciężkie. A gdyby zrezygnować z ostatniego elementu?
 

Dlaczego wybrać kask narciarski z szybą?


Szyba zastosowana w kasku posiada dużo większą powierzchnie niż szkła gogli, a dodatkowo odpada problem ze źle dopasowanymi goglami, których ucisk na nos lub policzki może sprawić duży dyskomfort. Dodatkowo, w przypadku wady wzroku, kask pozwala na noszenie okularów korekcyjnych podczas jazdy na stoku. Przestrzeń pomiędzy twarzą a szkłem jest na tyle duża, że możliwe jest noszenie nawet niestandardowych oprawek oraz szkieł. Dość dużą zaletą jest możliwość lepszej organizacji osprzętu narciarskiego lub snowboardowego – szkło jest zintegrowane z szybą, dzięki czemu ciężej je zgubić, nie trzeba wydzielać miejsca w plecaku lub w torbie, aby je przechowywać – w ich miejsce można zabrać dodatkową butelkę wody lub przekąskę.
 

Jaki kask narciarski z szybą wybrać?


Kask salomon mirage+ photo dobrazima.pl rowerystylowe.pl narty snowboard kaski gogle


Jako najlepszy wybór uważamy kask narciarski Salomon Mirage+ Photo Bk/Rose Gold/AW sezon 2018/2019, który poza doskonałym dopasowaniem do głowy, komfortem noszenia oraz regulowaną wentylacją posiada szkło fotochromowe. Zasada działa szkieł fotochromowych jest dość prosta – szkło jest wrażliwe na zawarte w promieniach słonecznych szkodliwe promieniowanie UV. Podczas długiej ekspozycji na to właśnie promieniowanie zachodzi reakcja termiczna, dzięki której następuje zabarwienie szyby na kolor przypominający okulary przeciwsłoneczne. Zmiana wymaga czasu, aż szyba pod wpływem promieniowania UV nagrzeje się do odpowiedniej temperatury – jednak na chłodzie czas jest jeszcze dłuższy. Aby ponownie się odbarwić do pełnej przezroczystości promieniowanie musi zniknąć – przykładem może być długotrwałe zachmurzenie nieba.
 

Tańsza alternatywa kasku narciarskiego dla dorosłych?


Kask narciarski Bolle Backline ze zintegrowaną przednią szybą 1 dobrazima.pl rowerystylowe.pl narty snowboard gogle kaski


Jako godny polecenia tańszy kask z szybą jest kask narciarski Bolle Backline Visor + srebrne i żółte szkło. Zewnętrzna powłoka kasku jest wykonana z materiału ABS chroniącego przed uderzeniami oraz posiada otwory wentylacyjne wraz z regulacją. W okolicy skroni znajduje się miejsce montażowe dla przedniej szyby. W zestawie z kaskiem znajdują się dwie szyby – w kolorze srebrnym oraz żółtym. Szkło w kolorze srebrnym przepuszcza mniej światła i dlatego doskonale nadaje się na dni podczas którego występuje ostre słońce. Szkło żółte przeznaczone jest na pochmurne dni, a jego kolor wspomaga kontrast widzianego obrazu. Wymiana szkieł jest bardzo szybka i nie wymaga narzędzi – możliwe jest to wykonanie na stoku podczas chwilowego postoju. Dzięki temu, że szkła pokryte są powłoką odporną na zarysowania można przechowywać je bezpośrednio w kurtce.
 

Jaki kask narciarski z szybą dla dzieci?


HEAD mojo blue visor dobrazima.pl rowerystylowe.pl narty snowboard kaski gogleHEAD mojo pink visor dobrazima.pl rowerystylowe.pl narty snowboard kaski gogle


Dla dzieci zaś polecamy juniorski kask narciarski HEAD Mojo Visor Blue sezon 2018/2019. Idealne dopasowanie oraz zintegrowana szyba w kolorze pomarańczowym ochroni oczy najmłodszych przed szkodliwym promieniowaniem UV w słoneczne dni. Kask występuje również w różowej kolorystyce i można kupić go tutaj. Niezależnie od tego która wersja kolorystyczna zostanie wybrana – szkła są takie same i ich parametry niczym się nie różnią.
 

Czy warto kupić kask narciarski z szybą?


Według nas – tak! Kaski ze zintegrowaną szybą głównie kierowane są do osób posiadających wadę wzroku i noszących okulary korekcyjne. Szyba jest na tyle wytrzymała, że doskonale chroni oczy podczas upadku. W momencie zakupu kasku ze zintegrowaną szybą możemy wymazać z pamięci wszystkie momenty, gdy odczuwalny był dyskomfort spowodowany złym dopasowaniem gogli do twarzy. 
Udostępnij znajomym

Ostatnie wpisy z bloga

Poradniki

Kask narciarski z szybą czy bez? Jaki wybrać.

Buty narciarskie

Buty HEAD Nexo z technologią Liquid Fit - rewolucja!

Narty

Narty Head V-Shape LYT - nowości 2019