0

Jakie rękawice na narty? 4 konkretne propozycje

Kategoria: Poradniki / Data publikacji: 01.03.20

Jakie rękawice na narty? 4 konkretne propozycjeWbrew pozorom rękawice narciarskie to bardzo istotny element ekwipunku narciarza. Rękawice narciarskie chronią nasze dłonie nie tylko przed zimnem i wilgocią, ale często również przed ewentualnymi kontuzjami. Często to właśnie komfort termiczny naszych dłoni może zdecydować o tym, ile czasu będziemy chcieli spędzić na stoku. Sprawdźmy dziś, jak dobrać rozmiar rękawic narciarskich i jakie modele rękawic proponujemy na ten sezon.

Rękawice narciarskie – jak dobrać rozmiar?


Niezależnie od tego, czy kupujemy rękawice narciarskie damskie, męskie czy dziecięce, bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Z jednej strony rękawice narciarskie muszą skutecznie ogrzewać nasze dłonie i chronić przed wilgocią, a z drugiej strony muszą one zapewnić swobodę ruchów palców i dłoni. W zależności od producenta rozmiar rękawic narciarskich może być wyrażony w klasycznej rozmiarówce – XS, S, M, L, XL itd. lub w centymetrach (najczęściej długość i szerokość dłoni). Jeśli rękawice narciarskie zamawiamy online, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami w celu dobrania idealnego rozmiaru rękawic narciarskich. Wybierając ten element narciarskiego stroju, można wziąć pod uwagę również rękawice narciarskie jednopalczaste. Co ciekawe są one popularne nie tylko w kolekcjach dziecięcych rękawic narciarskich, ale również w liniach damskich i męskich.

Rękawice narciarskie damskie, męskie i dziecięce – nasze typy


Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych modeli rękawic narciarskich z kolekcji damskich, męskich i dziecięcych.
  • Damskie rękawice narciarskie Level Alpine Black to propozycja z nowej kolekcji na sezon narciarski 2020. Rękawice te pozwalają na utrzymanie ciepła w temperaturze otoczenia wynoszącej nawet do -17 stopni. Na zewnętrzną powłokę tych rękawic składa się materiał Strech Micro Nylon oraz wzmocnienie z naturalnej, koziej skóry. Głównym zadaniem tych warstw jest ochrona przed wilgocią i wiatrem. Z kolei za izolację termiczną w tych damskich rękawicach narciarskich odpowiadają wysokiej klasy materiały Primaloft i Hydrofill. Pomiędzy zewnętrzną a wewnętrzną warstwą znajduje się jeszcze dodatkowa, wodoszczelna membrana Membra–Therm Plus.
   
  • Damskie rękawice Level Alpine Mitt to propozycja dla kobiet, które preferują rękawice narciarskie jednopalczaste. Zaletą rękawic jednopalczastych jest lepsze magazynowanie ciepła. Taki model sprawdzi się więc idealnie w bardzo niskich temperaturach. Minusem takiego fasonu rękawic narciarskich jest ograniczony zakres ruchów. 

 
  • Męskie rękawice narciarskie Level Cruise Camo to nasza propozycja z męskich kolekcji. Są to rękawice o kroju relaxed fit. Oznacza to, że poszczególne warstwy materiału są cieńsze jednak przy zachowaniu pełnych parametrów wodoszczelności i izolacji termicznej. Warstwa zewnętrzna tych męskich rękawic narciarskich wykonana jest ze specjalnej wodoodpornej tkaniny i posiada wzmocnienie Griptex Reinforce na palcach. Za utrzymanie ciepła odpowiadają warstwy Fiberfill i Hydrofill. Z kolei cyrkulację wilgoci zapewnia, umieszczona pomiędzy warstwą zewnętrzną a wewnętrzną, membrana Membra–Therm Plus.

  • Dziecięce rękawice narciarskie Level Juke to dowód na to, że czołowi producenci odzieży narciarskiej nie zapominają o najmłodszych miłośnikach białego szaleństwa. Te pięciopalczaste rękawice narciarskie dla dzieci zapewniają świetny komfort termiczny i ochronę przed wilgocią. Za izolację termiczną odpowiada system Level Loft, a także zewnętrzna warstwa wodoodpornej tkaniny. W rękawicach tych zastosowano również membranę Membra–Therm Plus, która odpowiada za odprowadzenie wilgoci z wnętrza rękawic.

Jak dbać o rękawice narciarskie?


Zastanawiasz się jak dbać o rękawice narciarskie? Pielęgnacja dobrej jakości rękawic narciarskich sprawi, że posłużą nam one przez wiele sezonów. Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy nasze rękawice narciarskie można prać w pralce. Informację na ten temat można najczęściej znaleźć na metce lub w opisie rękawic na opakowaniu, w karcie produktu itd. Jeśli rękawice są zabrudzone jedynie powierzchownie, zamiast prać je w pralce, lepiej wyczyścić je wilgotną szmatką. Istotnym elementem pielęgnacji rękawic narciarskich jest również ich suszenie. Jeśli rękawice przemokną, nie należy ich rozciągać ani wykręcać. Nadajemy im naturalny kształt, a następnie umieszczamy je w ciepłym i przewiewnym miejscu, aż do całkowitego wyschnięcia.
Jeśli jesteście aktualnie na etapie kompletowania sprzętu narciarskiego lub uzupełniania braków w swoim ekwipunku, zapraszamy również do lektury poradników:
Udostępnij znajomym

Ostatnie wpisy z bloga

Poradniki

Kask narciarski z szybą czy bez? Jaki wybrać.

Buty narciarskie

Buty HEAD Nexo z technologią Liquid Fit - rewolucja!

Narty

Narty Head V-Shape LYT - nowości 2019