0

Buty narciarskie Rossignol – co warto o nich wiedzieć?

Kategoria: Buty narciarskie / Data publikacji: 12.02.19

Buty narciarskie Rossignol – co warto o nich wiedzieć?


Buty narciarskie Rossignol to sprzęt o bardzo dobrych właściwościach użytkowych i zaawansowanych rozwiązaniach technicznych. Jednym z popularniejszych narciarzy używających sprzętu i butów narciarskich Rossignol był legendarny Alberto Tomba. Producent ten łączy wysoką jakość wykonania z nieprzeciętnym designem i dedykuje swoje produkty zaangażowanym narciarzom.

Buty narciarskie Rossigniol – dlaczego warto?


Buty narciarskie Rossignol łączą komfort ze sportowym zacięciem. Specyfikacje butów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych są skonfigurowane w kierunku radości z jazdy. Dobre dopasowanie do stopy oraz nowatorska konstrukcja skorupy poprawiają czucie nart, gwarantują lepsze prowadzenie i sprawiają, że narty wydają się jeszcze bardziej responsywne. Dobierając buty narciarskie z oferty Rossignol nie zaszkodzi zapoznać się rozwiązaniami oferowanymi przez firmę.

Najciekawsze rozwiązania, dla których warto rozważyć inwestycję w buty narciarskie Rossignol to m.in.:
 • But wewnętrzny Custom Optisensor T4 – dostępny w wersji Women, Junior oraz Men. Zaprojektowany w taki sposób, aby oferował dopasowanie do stopy w podobnym stopniu, jak ma to miejsce w przypadku skarpet. Pozwala również na dołożenie dodatkowych wkładek, poprawiających dopasowanie stopy do buta.
 • Regulacja flexu – buty Rossignol AllTrack mogą być wyposażone w specjalną śrubę w tylnej części buta, która służy do regulowania sztywności flexu.
 • Hike Mode 2.0 – czyli system poprawiający komfort chodzenia bez nart. Nowa konstrukcja tylnej części skorupy, mniejszy kąt rotacji oraz szersze otwarcie cholewy – to wszystko przekłada się na większy komfort w drodze ze stoku i na stok.
Sporo dzieje się również w konstrukcji skorupy. Firma korzysta z nowatorskich rozwiązań obniżających wagę elementów, a jednocześnie zwiększających ich sztywność i wytrzymałość.

Buty narciarskie Rossignol – najlepsze modele?


Oferta butów narciarskich Rossignol bogata jest w modele o nieprzeciętnej jakości. Użytkownicy doceniają ponadprzeciętny komfort oraz swobodę jaką dają podczas jazdy na nartach. W naszym sklepie narciarskim we Wrocławiu zdecydowanie największym zainteresowaniem z pośród butów Rossignol, cieszą się modele AllTrack oraz Speed. Coraz częściej klienci konsultują się jak dopasować buty narciarskie Rossignol do swoich potrzeb.

Buty narciarskie Speed 80?


To uniwersalne buty dedykowane dla średniozaawansowanych narciarzy preferujących spokojne całodzienne szusowanie po stokach narciarskich. Rozmiarówka zaczyna się na wkładce o długości 24 cm i dochodzi do 33,5. Dzięki miękkiej charakterystyce model ten mogą użytkować starsze dzieci oraz dorośli. Specyfikacja modelu Speed 80 wygląda następująco:
 • FLEX miękki,
 • LAST szeroki,
 • but wewnętrzny Custom Optisensor T4
 • regulowany flex,
 • waga kompletnego buta 2,4 kg.


 

Damskie buty narciarskie AllTrack 70 Light?


Jedną z częściej wybieranych propozycji z oferty marki Rossignol w naszym sklepie są damskie buty narciarskie AllTrack 70 LIght. Uwagę klientek przyciąga przede wszystkim nieprzeciętny design tych butów, ale doceniają też to, że są to w pełni profesjonalne i bezpieczne buty do komfortowego szusowania po ośnieżonych stokach. Rozmiarówka dostępna jest w przedziale od 22 do 27,5 cm. Specyfikacja:
 • FLEX miękki,
 • LAST wąski,
 • but wewnętrzny Custom Optimiser T4,
 • Hike Mode 2.0,
 • waga 3,9 kg.

Buty narciarskie AllTrack 110?


AllTrack 110 to uniwersalne buty narciarskie dla dorosłych. Charakteryzują się wysoką sztywnością, co sprawia, że są dedykowane dla zaawansowanych narciarzy, którzy lubią rozwijać większe prędkości. Dobrze dopasowany i izolowany wewnętrzny but Optisensor T3 idealne dopasowuje się do stopy i daje poczucie pełnej kontroli nad nartami. Manewry w tych butach są niezwykle precyzyjne, a narty reagują na każdy ruch i korektę balansu. 
Specyfikacja:
 • FLEX sztywny,
 • LAST wąski,
 • but wewnętrzny Custom Optisensor T3,
 • Hike Mode 2.0
 • waga 4,4 kg.

Buty narciarskie Rossignol to sprzęt dla wymagającego klienta. Decydując się na sprzęt z oferty Rossignol po raz pierwszy warto skorzystać z konsultacji z naszymi doświadczonymi pracownikami. Konsultanci i technicy dobrazima.pl są dostępni codziennie w godzinach otwarcia naszego sklepu narciarskiego we Wrocławiu, przed przybyciem warto sprawdzić, jak najlepiej się dostać do naszego sklepu i gdzie zaparkować samochód.
Udostępnij znajomym

Ostatnie wpisy z bloga

Poradniki

Kask narciarski z szybą czy bez? Jaki wybrać.

Buty narciarskie

Buty HEAD Nexo z technologią Liquid Fit - rewolucja!

Narty

Narty Head V-Shape LYT - nowości 2019