0
 

Narty Atomic Cloud 8 + wiązania FT 10 GW sezon 2020

Atomic
Narty Atomic Cloud 8 przeznaczone są dla użytkowników początkujących i średniozaawansowanych. Cloud 8 to elegancka i stylowa propozycja z tej serii posiadająca ogrom technologii, dzięki którym zjazdy na stoku diametralnie się zmienią. Doskonałe sterowanie nart, prędkości oraz wytrzymałość to główne zalety serii Cloud. Jedną z zastosowanych technologii jest Servotec Light, której nazwa pochodzi od słowaServolenkung”, co znaczy dosłownie „wspomaganie kierownicy”. Wewnątrz narty umieszczony jest naprężony (przy normlanej jeździe), elastyczny rdzeń połączony z elastomerem, który w tym momencie jest ściśnięty. Podczas pierwszej fazy skrętu elastomer rozluźnia się, powodując wygięcie rdzeniu oraz potrzymanie skrętu – sprawia to, że skręt jest dużo łatwiejszy, ponieważ narta jest znacznie wygięta i umożliwia ciaśniejszy skręt. Po wyjściu z zakrętu elastomer i rdzeń ponownie są napinane i gotowe do następnego skrętu.
Narty posiadają konstrukcje Densolite Core – jest to wewnętrzny rdzeń z lekkiej pianki, która zastępuje klasyczny drewniany rdzeń. Pianka jest bardzo lekko i doskonale tłumi wibracje podczas jazdy. Ściany boczne w tym modelu są na całej długości narty, powodując dokładny i precyzyjny skręt – narty z taką technologią stosowane są w nartach biegowych i zjazdowych.
Rdzeń z topoli Power Woodcore
Wiązania FT 10 GW to lekkie i elastyczne wiązania pozwalające na komfortowe kształcenie umiejętności.  Narty przeznaczone są do All-Moutain, co czyni je wszechstronnymi. Konstrukcja wiązania pozwala na użycie butów z podeszwą typu GripWalk. Na froncie wiązań znajduje się panel służący do zmiany siły wpięcia w skali od 1 do 11 – dostosowanie tego parametru zapewni bezpieczeństwo podczas nieprzewidzianego upadku. Obsługa wiązań jest wyjątkowo szybka, a dostosowanie ich do własnych potrzeb nie zajmuje wiele czasu. Wiązania świetnie sobie poradzą na stoku, a dodatkowa elastyczność pozwoli narciarzom, nie zależnie od poziomu zaawansowania, poczuć się komfortowo i bezpiecznie
Taliowanie
Rozmiar nart 143 150 157 164
Dziób (mm) 116 118 120 122
Środek (mm) 73 73 73 73
Piętka (mm) 97 99 101 103
Promień 12,2 12,8 13,4 14
  • Servotec Light wspomagający skręt poprzez wygięcie narty podczas pierwszej fazy skrętu
  • Rdzeń Densolite Core zapewniający lekkość oraz wysoką wytrzymałość
  • Full Sidewall zapewnia ścianę boczną na całej długości narty
  • Wiązania Full Flex pozostają elastyczne w całej ich długości
  • Hamulec o rozstawie 75 mm
  • 2 lata gwarancji

Specyfikacja Narty Atomic Cloud 8 + wiązania FT 10 GW sezon 2020

Przeznaczenie: Średnio zaawansowani użytkownicy
Teren: Stok ratrakowany
Styl jazdy: All-Moutain
Konstrukcja: Densolite Core
Technologia: Servotec
Sezon: 2020

Narty Atomic Cloud 8 + wiązania FT 10 GW sezon 2020 opinie

Brak opinii. Może warto dodać własną?