0
 

Narty ATOMIC Redster X9 + wiązania X12 TL sezon 2018/2019

Atomic
Narty ATOMIC Redster X9 to narty posiadająca doskonałe właściwości, które świetnie sprawdzą się wśród narciarzy średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Narty posiadają mnóstwo technologii, które mają duży wpływ na jazdę oraz na wytrzymałość nart. Jedną z najbardziej zaawansowanych technologii jest Servotec, której nazwa pochodzi od słowaServolenkung”, co znaczy dosłownie „wspomaganie kierownicy”. Wewnątrz narty umieszczony jest naprężony (przy normalnej jeździe), elastyczny rdzeń połączony z elastomerem, który w tym momencie jest ściśnięty. Podczas pierwszej fazy skrętu elastomer rozluźnia się, powodując wygięcie rdzeniu oraz potrzymanie skrętu – sprawia to, że skręt jest dużo łatwiejszy, ponieważ narta jest znacznie wygięta i umożliwia ciaśniejszy skręt. Po wyjściu z zakrętu elastomer i rdzeń ponownie są napinane i gotowe do następnego skrętu.
Rdzeń z topoli Power Woodcore Oplot tytanowy rdzenia wewnętrznego Titanium Powered

Narty posiadają konstrukcje Power Woodcore – jest to lekki i wykonany z topoli rdzeń zapewniający wysoką wydajność, doskonałą sprężystość, bardzo wysoką żywotność oraz niesamowitą lekkość. Wokół trzonu nart znajduje się tytanowa warstwa Titanium Powered, która dodatkowo zwiększa amortyzację, sporą stabilność ruchową oraz bardzo wysoką sztywność podczas zakrętów. Ściany boczne w tym modelu są na całej długości narty, powodując dokładny i precyzyjny skręt – narty z taką technologią stosowane są w nartach biegowych i zjazdowych.

Wiązania X12 TL są wiązaniami przeznaczonymi dla osób, które oczekują pełnego profesjonalizmu oraz dokładnego dopasowanie, które nie wymaga żadnych narzędzie. Wiązania wyposażone są w hamulec o rozstawie 75 mm. Wiązania wykonane są w technologii Full Flex doskonale przenoszą siłę oraz gwarantują pełną elastyczność na całej długości wiązań. Sumą tych wszystkich rozwiązań jest możliwość rozwinięcia bardzo wysokich prędkości oraz pełna kontrola nad nartą.
Taliowanie
Rozmiar nart 169 175 181
Dziób (mm) 113 114 115
Środek (mm) 65,5 65,5 65,5
Piętka (mm) 98,5 99,5 100,5
Promień 14,6 15,4 16,2
  • Servotec wspomagający skręt poprzez wygięcie narty podczas pierwszej fazy skrętu
  • Rdzeń Power Woodcore zapewniający lekkość oraz wysoką wytrzymałość
  • Wzmocnienie tytanem Titanium Powered rdzenia wewnętrznego
  • Full Sidewall zapewnia ścianę boczną na całej długości narty
  • Wiązania Full Flex pozostają elastyczne w całej ich długości
  • Hamulec o rozstawie 75 mm
  • 2 lata gwarancji

Specyfikacja Narty ATOMIC Redster X9 + wiązania X12 TL sezon 2018/2019

Przeznaczenie: Średniozaawansowani / zaawansowani
Teren: Stok ratrakowany
Styl jazdy: Doskonała technika
Konstrukcja: Power Woodcore
Technologia: Servotec
Sezon: 2018/2019
Dodatkowa technologia: Titanium Powered

Zobacz "narty" naszych marek