0
 

Narty Atomic Cloud 12 + wiązania X12 TL sezon 2020

Atomic
Narty Atomic Cloud 12 przeznaczone są dla użytkowników zaawansowanych. Cloud 12 to topowy model z tej serii posiadający ogrom technologii, dzięki którym zjazdy na stoku nie będą takie jak zawsze. Doskonałe sterowanie nart, prędkości oraz wytrzymałość to główne zalety serii Cloud. Jedną z najbardziej zaawansowanych technologii jest Servotec, której nazwa pochodzi od słowa „Servolenkung”, co znaczy dosłownie „wspomaganie kierownicy”. Wewnątrz narty umieszczony jest naprężony (przy normalnej jeździe), elastyczny rdzeń połączony z elastomerem, który w tym momencie jest ściśnięty. Podczas pierwszej fazy skrętu elastomer rozluźnia się, powodując wygięcie rdzeniu oraz potrzymanie skrętu – sprawia to, że skręt jest dużo łatwiejszy, ponieważ narta jest znacznie wygięta i umożliwia ciaśniejszy skręt. Po wyjściu z zakrętu elastomer i rdzeń ponownie są napinane i gotowe do następnego skrętu.
Narty posiadają konstrukcje Light Woodcore – jest to lekki i wykonany z topoli rdzeń zapewniający wysoką wydajność, doskonałą sprężystość, bardzo wysoką żywotność oraz niesamowitą lekkość. Od spodu trzon wspomagany jest przez warstwę tytanu nazwaną Titanium Stabilizer, która dodatkowo zwiększa amortyzację, sporą stabilność ruchową oraz bardzo wysoką sztywność podczas zakrętów. Ściany boczne w tym modelu są na całej długości narty, powodując dokładny i precyzyjny skręt – narty z taką technologią stosowane są w nartach biegowych i zjazdowych.
Rdzeń z topoli Light Woodcore Oplot tytanowy rdzenia wewnętrznego Titanium Powered

Wiązania X12 TL są wiązaniami przeznaczonymi dla osób, które oczekują pełnego profesjonalizmu oraz dokładnego dopasowanie, które nie wymaga żadnych narzędzie. Wiązania wyposażone są w hamulec o rozstawie 75 mm. Wiązania wykonane są w technologii Full Flex doskonale przenoszą siłę oraz gwarantują pełną elastyczność na całej długości wiązań. Sumą tych wszystkich rozwiązań jest możliwość rozwinięcia bardzo wysokich prędkości oraz pełna kontrola nad nartą.
Taliowanie
Rozmiar nart 147 154 161 168
Dziób (mm) 108 110 112 114
Środek (mm) 70 70 70 70
Piętka (mm) 93 95 97 99
Promień 14,1 14,7 15,3 15,8
  • Servotec wspomagający skręt poprzez wygięcie narty podczas pierwszej fazy skrętu
  • Rdzeń Light Woodcore zapewniający lekkość oraz wysoką wytrzymałość
  • Wzmocnienie tytanem Titanium Powered rdzenia wewnętrznego
  • Full Sidewall zapewnia ścianę boczną na całej długości narty
  • Wiązania Full Flex pozostają elastyczne w całej ich długości
  • Hamulec o rozstawie 75 mm
  • 2 lata gwarancji

Specyfikacja Narty Atomic Cloud 12 + wiązania X12 TL sezon 2020

Przeznaczenie: Zaawansowani użytkownicy
Teren: Stok ratrakowany
Styl jazdy: All-Moutain
Konstrukcja: Light Woodcore
Technologia: Servotec
Sezon: 2020
Dodatkowa technologia: Titanium Stabilizer

Narty Atomic Cloud 12 + wiązania X12 TL sezon 2020 opinie

Brak opinii. Może warto dodać własną?