0
 

Narty ATOMIC Vantage X 80 CTI + wiązania FT 12 GW sezon 2018/2019

Atomic
Narty ATOMIC Vantage X 80 CTI to wyjątkowo lekkie narty zaprojektowane dla zaawansowanych użytkowników do pokonywania tras All Moutain. Narty te posiadają talie o szerokości 80 mm, dzięki czemu pozwalają na jeszcze lepsze pokonywanie zakrętów na stoku. Aby obniżyć wagę nart zastosowano Carbon Tank Mesh jako górną powłokę nart – lekki karbon znacznie wpływa na wagę, a jego dodatkową cechą jest sztywność, która znacznie wpływa na wytrzymałość nart. W tym modelu został zastosowany profil 3D, nazwany Exo Profile, dzięki któremu zmniejszona jest siła potrzebna do wykonania skrętu oraz zwiększona jest sztywność nart – dzięki temu jeszcze lepiej sprawdzają się na przygotowanych trasach.
Narty posiadają konstrukcje Power Woodcore – jest to lekki i wykonany z topoli rdzeń zapewniający wysoką wydajność, doskonałą sprężystość, bardzo wysoką żywotność oraz niesamowitą lekkość. Wokół trzonu nart znajduje się tytanowa warstwa Titanium Powered, która dodatkowo zwiększa amortyzację, sporą stabilność ruchową oraz bardzo wysoką sztywność podczas zakrętów. Narty nie posiadają ścian bocznych, a górna i dolna powłoka tworzą ostrą krawędź.
Rdzeń z topoli Power Woodcore Oplot tytanowy rdzenia wewnętrznego Titanium Powered

Wiązania FT 12 GW to lekkie i elastyczne wiązania pozwalające na komfortowe kształcenie umiejętności.  Narty przeznaczone są do All-Moutain, co czyni je wszechstronnymi. Konstrukcja wiązania pozwala na użycie butów z podeszwą typu GripWalk. Na froncie wiązań znajduje się panel służący do zmiany siły wpięcia w skali od 1 do 12 – dostosowanie tego parametru zapewni bezpieczeństwo podczas nieprzewidzianego upadku. Obsługa wiązań jest wyjątkowo szybka, a dostosowanie ich do własnych potrzeb nie zajmuje wiele czasu. Wiązania świetnie sobie poradzą na stoku, a dodatkowa elastyczność pozwoli narciarzom, nie zależnie od poziomu zaawansowania, poczuć się komfortowo i bezpiecznie
Taliowanie
Rozmiar nart 159 166 173 180
Dziób (mm) 122,5 124 125,5 127
Środek (mm) 80 80 80 80
Piętka (mm) 107 108,5 110 115,5
Promień 13,7 14,4 15,2 16
  • Rdzeń Power Woodcore zapewniający lekkość oraz wysoką wytrzymałość
  • Górna powłoka Carbon Tank Mesh zmniejszająca wagę, a zwiększająca wytrzymałość
  • Wzmocnienie tytanem Titanium Powered rdzenia wewnętrznego
  • Wiązania Full Flex pozostają elastyczne w całej ich długości
  • 2 lata gwarancji

Specyfikacja Narty ATOMIC Vantage X 80 CTI + wiązania FT 12 GW sezon 2018/2019

Przeznaczenie: Zaawansowani użytkownicy
Teren: Stok ratrakowany
Styl jazdy: All-Moutain
Konstrukcja: Power Woodcore
Sezon: 2018/2019
Dodatkowa technologia: Titanium Powered

Zobacz "narty" naszych marek